Ta szkoła jest boska!

Nasze bezpłatne niepubliczne liceum ogólnokształcące oferuje:

 • możliwość nietypowego zestawiania przedmiotów na poziomie rozszerzonym, jeśli jest to uzasadnione kierunkiem przyszłych studiów lub zainteresowaniami ucznia,
 • języki obce nauczane lektoratowo w grupie odpowiadającej aktualnemu opanowaniu języka przez ucznia (możliwość podjęcia nauki w zakresie rozszerzonym języka angielskiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego i niemieckiego),
 • udział w zajęciach na Uniwersytecie Śląskim dzięki nawiązanej współpracy – Wydział Nauk o Ziemi, Wydział Matematyki Fizyki i Chemii, Wydział Filologiczny, Wydział Teologiczny,
 • wyjazdy zagraniczne – 16-letnia współpraca z francuskim liceum w Metz, wymiana Polsko – Niemiecka,
 • wysoki poziom nauczania – nauczyciele są egzaminatorami OKE, stale podnoszą swoje kwalifikacje,
 • kameralna atmosfera – niewielkie grupy umożliwiają naukę dostosowana do indywidualnych potrzeb ucznia,
 • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych (wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, koło teatralne – co roku premiera na deskach Pałacu Kultury Zagłębia, koło gier planszowych i inne w zależności od potrzeb).

Zadzwoń do nas

512 328 878

Dowiedz się więcej:

Blog

Our everyday thoughts are presented here
Music, video presentations, photo-shootings and more

  Ładowanie wpisów...
 • Wakacje trwają, a my trochę za Wami tęsknimy!

 • Sekretariat w czasie wakacji

  W okresie wakacyjnym, od 13.07.2020 – 20.08.2020, SEKRETARIAT szkoły  otwarty w godz. 10.00 – 14.00. Zapraszamy na ul. E.Zawidzkiej 10 lub przez kontakt mailowy: klodg@interia.pl  i telefoniczny 512 328 878

 • Kolejne sukcesy naszych uczniów w zakresie językowym

  Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów: Maciek Bliźniuk z klasy 3 LO zdał egzamin państwowy z języka hiszpańskiego organizowany przez Ministerstwo Edukacji i Kształcenia Zawodowego Hiszpanii.   Julia Sęga i Maria Sedrowicz – uczennice klasy 1 liceum zdobyły wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Gratulujemy i życzymy dalszych postępów w nauce języków.

 • Rekrutacja

  Trwa rekrutacja do klasy I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej.   Nasze bezpłatne niepubliczne liceum ogólnokształcące czeka na absolwentów szkoły podstawowej. Szkoła oferuje: – możliwość nietypowego zestawiania przedmiotów na poziomie rozszerzonym, jeśli jest to uzasadnione kierunkiem przyszłych studiów lub zainteresowaniami ucznia, – języki obce nauczane lektoratowo…

 • Łącz dowolnie przedmioty rozszerzone

  W naszym liceum wybieranie przez uczniów przedmiotów rozszerzonych jest już wieloletnią tradycją. Każdy pierwszoklasista ostatecznie deklaruje w czerwcu na jakie przedmioty będzie uczęszczał. Może wybrać od 3 do 5 zajęć, które go interesują. Są to zwykle te przedmioty, do których uczeń planuje podejść na egzaminie maturalnym, choć nie wiąże się to z obowiązkiem zdawania tychże…

 • Wykwalifikowana kadra nauczycielska

  Nie jesteś dla nas kolejnym numerem w dzienniku, nie jesteś uczniem, któremu chcemy wtłoczyć wiedzę i umiejętności z poszczególnych przedmiotów, ale jesteś dla nas człowiekiem. Wiemy, że jesteś  indywidualną osobą, posiadającą temperament, cechy osobowości, oczekiwania od szkoły i życia. Staramy się tak prowadzić proces edukacji, by każdy człowiek kończący tę szkołę, wkraczając na dalszą ścieżkę…

 • Szkoła ma cztery wymiary

  Czyli, co to znaczy, że jest katolicka? Po pierwsze oznacza to, że organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Jeśli masz ochotę, poczytaj o nim TUTAJ. Po drugie wydarzenia wynikające z kalendarza, tj. Rozpoczęcie Roku Szkolnego, Dzień Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości Polski, Dzień Patronalny Szkoły, Środa Popielcowa obchodzimy uczestnicząc we mszy św., która czasem…

 • Klasy Frankofońskie

  Nasza szkoła proponuje swoim uczniom poznanie świata frankofonii poprzez: możliwość nauki ze zwiększoną ilością godzin języka francuskiego, korzystanie z zajęć prowadzonych przez lektora języka francuskiego w Polsce oddelegowanego na potrzeby uczestników projektu przez Ambasadę Belgii – Przedstawicielstwo Dyplomatyczne Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii w Warszawie oraz Wallonie Bruxelles International, udział w wymianach szkolnych z…

 • Ucz się języków

  Języki obce to nasz atut numer jeden. W niewielu szkołach tak jak u nas możesz uczyć się jednocześnie dwóch, a w niektórych wypadkach nawet trzech języków w takim wymiarze . Oprócz obowiązkowego języka angielskiego do wyboru mamy język francuski, niemiecki, hiszpański, włoski. Poziom nauki tychże języków też dostosowujemy do potrzeb uczniów. Jeśli więc już uczyłeś…

 • Wymiany francuskie

  Od 2005 roku Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Brata Alberta współpracują z Lycée Fabert z Metz, stolicy Lotaryngii i departamentu Mozeli. Gości nas szkoła, której uczniami były takie osobowości, jak Alexis de Tocqueville, francuski myśliciel polityczny, socjolog, polityk, Minister spraw zagranicznych II Republiki oraz Robert Schuman uznawany za jednego z ojców Unii Europejskiej, Rady Europy…