Czytaj z nami!

Hej, tu LED

W tym wpisie chciałybyśmy podzielić się z wami naszymi książkowymi propozycjami od psychologicznych po horrory, czy science-fiction. Oto jedne z naszych ulubionych książek:

a)Melodramaty i romansidła:

Od lewej:

-Nicola Yoon-„Ponad wszystko”. Opowiada o historii miłości dwóch nastolatków, którzy z pewnych powodów nie mogą się spotykać. Historia jest wciągająca i wzruszająca. Polecamy również film, który powstał na podstawie książki.

-Nicholas Sparks- „Wybór”.

-Gayle Forman-„Zostań, jeśli kochasz”. Powieść opowiada o dziewczynie, która zapadła w śpiączkę i widzi życie z perspektywy ducha. Przeczytajcie oraz obejrzyjcie film!

-„Słońce też jest gwiazdą”- kolejna świetna książka autorki „Ponad wszystko”. Kolejna miłosna historia mówiąca o uciekającym czasie i budowaniu relacji młodych ludzi. Podczas czytania tej książki czułyśmy się bardzo poruszone.

b)Horrory:

Tutaj mamy tylko jedną propozycję, ale zdecydowanie dla osób, które lubią się bać. Książka jest o rodzinie, która przeprowadza się w tajemnicze miejsce i przeżywa różne przygody. Polecamy!!

c)Science-fiction i przygodowe:

-Pierwsze trzy propozycje-seria książek o dziewczętach, dla których zdobycie korony jest jedyną szansą na wyrwanie się z ponurej rzeczywistości. Selekcja to nadzieja na życie w pałacu, w bajkowej krainie jedwabi i klejnotów.

-Veronica Roth- Trylogia „Niezgodna”. Jest to historia dziewczyny, która musi zmierzyć się z problemami , jakie stawia przed nią społeczeństwo, które dzieli ludzi na podstawie cech charakteru- Prawość (szczerość), Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwagę), Serdeczność (pokojowe nastawienie) i Erudycja (inteligencję).

d)Psychologiczne:

– Elaine N. Aron – „Wysoko wrażliwi i miłość” oraz „Wysoko wrażliwi”. Są to idealne książki dla osób o wrażliwej duszy oraz tworzenia związków przez nich.

Mamy nadzieję, że nasze propozycję się wam spodobają. Pamiętajcie o tym, że czytanie rozwija naszą wyobraźnię oraz słownictwo. Dlatego każdy z nas powinien w swoim życiu znaleźć odrobinę czasu na książkę.

Trzymajcie się!

LED