Zdalne nauczanie w naszej szkole

Za nami pierwszy tydzień nauki na odległość. Już od poniedziałku 23 marca rozpoczęliśmy zajęcia online na platformie Microsoft Teams.
Był to tydzień pełen nowych doświadczeń, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Można śmiało postawić tezę, że dla nauczycieli było w tym czasie więcej nauki niż dla uczniów 🙂
Czas domowej kwarantanny spowodował, że zastosowanie nowych technologii w dydaktyce przypominało naukę pływania poprzez rzut na głęboką wodę. Jednak patrząc teraz z perspektywy tygodnia, pierwszy etap pracy oceniamy na piątkę. Nie wykorzystaliśmy jeszcze w pełni możliwości tej platformy, zdajemy sobie z tego sprawę, ale w tym czasie odbyło się już mnóstwo zajęć online, „spotkań na żywo” w sieci, wymiany materiałów, konsultacji, wykładów.


Prawie każdy nauczyciel zobaczył się ze swoimi uczniami, przeprowadził szereg lekcji, a prawie każdy uczeń naszej szkoły mógł za pomocą komputera lub komórki uczestniczyć w zajęciach.
Staramy się odpowiadać potrzebom każdego członka naszej społeczności szkolnej i dostosowujemy metody nauczania również do dzieci i młodzieży, która ma mniejsze możliwości techniczne, by mogła uczestniczyć w zdalnym nauczaniu.

Zresztą nie tylko platforma Micrososft Teams pomaga nam realizować podstawę programową. Uczenie dziś nie byłoby możliwe, gdyby nie dziennik elektroniczny dostarczany nam przez firmę WizjaNet. On także spełnia wiele potrzeb czasów zdalnego nauczania.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim nauczycielom i uczniom, a przede wszystkim rodzicom – doceniamy każdą pomoc w nauce niesioną dzieciom oraz za Państwa wsparcie okazywane szkole.