Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich osób związanych z edukacją, przede wszystkim dla nauczycieli i uczniów.

W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy pierwszej liceum złożyli ślubowanie.

Witamy w naszym gronie!

 

W drugiej części dyrektor szkoły Ewa Raszka wręczyła List Gratulacyjny pani Teresie Konieczniak, która została uhonorowana Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty. Było tylko trzech nauczycieli w Dąbrowie Górniczej, którzy otrzymają tę nagrodę 20 października. Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesu pani wicedyrektor.

 

 

Podczas akademii z rąk dyrekcji szkoły gratulacje otrzymali również dwaj uczniowie liceum nagrodzeni Stypendium Prezesa Rady Ministrów za poprzedni rok szkolny Michał Sobala z klasy III B oraz Dawid Michalski z klasy III A.

Następnie zostały wręczone stypendia naukowe za II semestr roku szkolnego 2020/2021. Nagrodzeni uczniowie to:

Julia Sęga z klasy III A
Piotr Kwiatkowski z klasy II A
Michał Sobala z klasy III B.

 

 

W trzeciej części Kapituła Samorządu Szkolnego postanowiła wręczyć naszym kochanym nauczycielom skromne wyrazy szacunku i uznania  za ich trud pracy włożony w wychowywanie i przekazywanie wiedzy.

Nauczyciele otrzymali następujące nagrody: „Autorytet matematyczny”, „Organizator Życia Szkolnego”, „Szkolna Mama”, „Mikrofon Roku”, „Dowcipniś Roku”, „Raperka – Mistrz Prędkości Dyktowania”, „Al Capone – Szkolny Mafioso”, „Mały Podróżnik, czyli Bilbo Baggins”, „Złota Piła” i wiele wiele innych.

 

 

Ponadto, aby umilić czas zapracowanym nauczycielom, reaktywowaliśmy szkolny radiowęzeł – w czwartek i piątek na przerwach z głośników wydobywała się muzyka na życzenie, czyli utwory wybierane przez grono pedagogiczne. I zapewniamy, że nie były to „Kawiarenki” 😉

Jeszcze raz życzymy wszystkim sukcesów i wielu dobrych chwil spędzonych w szkole!