Festiwal Języków Obcych

25 października odbył się w naszej szkole Festiwal Języków Obcych.

Imprezę rozpoczęliśmy występem nauczycielki muzyki pani Sylwii Hołyńskiej, która zaśpiewała dla nas utwór w języku włoskim.

W następnej części uczniowie przedstawili przygotowane przez siebie tematyczne prezentacje multimedialne na temat krajów europejskich. Motywem przewodnim prezentacji były ciekawe fakty o tych krajach, o których często nie wiemy. Uczennica kl. 3 Gimnazjum Ania Klimek opowiedziała nam o Włoszech, Basia Hołda i Emilia Gelio z kl. 8 SP opowiedziały o krajach francuskojęzycznych, Urszula Kozłowska i Benedykt Okamfer z kl. 7 SP przedstawili Hiszpanię, Dominika Krajniewska z kl. 2 LO zaprezentowała Niemcy, a uczniowie kl. 8 SP i 2 LO wcielili się w historyczne postaci z Wielkiej Brytanii.

Po prezentacjach uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty wokalne i instrumentalne. Zosia Tabor z kl. 8 SP zagrała dla nas hymn Wielkiej Brytanii. Zuzia Krzepkowska z kl. 2 LO przy akompaniamencie Janka Zimnala z kl. 3 Gimnazjum zaśpiewała dla nas własną interpretację piosenki Adele Someone Like You.

Zuzia Kowalczyk z kl. 1 LO zagrała na gitarze francuskojęzyczny utwór Willy Williama Ego, a Zuzia Komoniewska z kl. 8 SP zaśpiewała piosenkę Radioactive zespołu Imagine Dragons. Ostatnim punktem występów artystycznych był wspaniały żywiołowy taniec uczennic z kl. 8 SP.

A na sam koniec… uczestniczyliśmy w degustacji prawdopodobnie najbardziej ulubionej potrawy europejskiej, czyli pizzy.

Całą imprezę entuzjastycznie poprowadził Janek Madejczyk z kl. 3 gimnazjum.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowaniu Festiwalu Języków Obcych w naszej szkole.

Nauczyciele języków obcych

Więcej zdjęć na: Stronie Katolickiej Szkoły Podstawowej