Hispanofonia UŚ

Dnia 26 marca 2021 uczniowie grup hiszpańskojęzycznych Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum w Dąbrowie Górniczej mieli okazję, mimo pandemii, uczestniczyć w corocznym święcie języka hiszpańskiego , „Hispanofonia” na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskie go w Sosnowcu.

Było to możliwe dzięki transmisji imprezy poprzez kanał YouTube. Bardzo dziękujemy za zaproszenie naszych uczniów na spotkanie z językiem, kulturą , historią, obyczajami nie tylko Hiszpanii, ale całego świata hiszpańskojęzycznego.

Ponieważ tematem przewodnim tegorocznej edycji było „500-lecie wyprawy Magellana dookoła świata”, uczniowie wybrali się w wirtualną podróż do Meksyku, Kolumbii, Peru, Chile, Argentyny. Zahaczyli również o wiecznie zielone Wyspy Kanaryjskie.

Uczniowie początkujący w nauce języka hiszpańskiego słuchali prelekcji w języku polskim, a ci, którzy są na wyższym poziomie znajomości języka rozwijali swoją kompetencję rozumienia w języku hiszpańskim. Spotkanie było bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się w bezpośrednim kontakcie, w budynku Filologii Obcych.