Dzień Dziecka dla dzieci z Ukrainy

Dzięki otwartym sercom naszych rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz gości, którzy zagrali koncert „Chimes of freedom”, udało się zorganizować wspaniałą zabawę dla dzieci z Ukrainy, zamieszkujące tymczasowo w Domu Działkowca Dyzio w Sosnowcu. Za pieniądze zebrane podczas koncertu zakupiliśmy prezenty dla każdego z 21 dzieci. W każdej torbie prezentowej, oprócz mnóstwa najlepszych słodyczy, znalazł się jakiś drobiazg dostosowany do wieku i płci dziecka, np. latarki terenowe, sprzęt do dużych baniek mydlanych, kubki turystyczne z ulubionymi bohaterami bajek, piłki, zabawki antystresowe, kolorowe akcesoria do włosów, artykuły piśmiennicze z ciekawymi dodatkami itp.

Trzynaścioro dzieci wraz z mamami lub babciami wybrało się z nami do bawialni, gdzie dzieci spędziły czas na figlowaniu na dmuchańcach, karuzelach, ściankach do wspinania, grze w piłkę, po prostu na szaleństwie w bezpiecznych warunkach. Dzieciaki miały swój stolik z poczęstunkiem – łakociami, ciastem, napojami, przystrojony w żółto-niebieskie akcenty, które przygotowała wolontariuszka współpracująca ze szkołą w tym projekcie, Pani Alina Poświata. Mamy i babcie mogły w czasie zabawy dzieci napić się kawy, zjeść ciasto i choć chwilę odpocząć.

Pozostałe dzieci nie uczestniczyły w wyjściu do bawialni z powodu choroby oraz innych zajęć zaplanowanych przez ich opiekunów na ten dzień.

Zdjęcia z bawialni, które prezentujemy poniżej, pokazują tylko część tej radości, jaką udało nam się podarować dzieciom. Wdzięczność, jaką wyrażały dzieci, ich mamy i babcie jest nie do opisania.

Bardzo dziękujemy w ich imieniu nie tylko za pomoc finansową, ale każdy gest codzienny, dobre słowo, uśmiech, wsparcie mentalne i modlitewne.