Mikołajkowy Turniej Gier Planszowych

6 grudnia to dzień, w którym każdy, czy to mały czy duży, myśli o prezentach, o tych które otrzyma i o tych które podaruje. A kiedy radość dawania i otrzymywania przepełnia człowieka najlepiej czas spędza się w grupie.
Mikołajowy Turniej Gier Planszowych w naszych szkołach wpisał się na stałe w scenariusz obchodów tego święta. W tym roku przybyło ponad trzydziestu planszomaniaków, aby bawić się, mysleć, rywalizować w różnego typu gry. Przy stołach spotkali się uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej aż po drugą liceum (trzecia myśli już tylko o studniówce). Różnorodność typów gier była ogromna! Graliśmy w „Rummikuba”, „Wsiąść do pociągu”, „Colt Express”, „Osadników z Catanu”, „Imago”, „Monopoly Empire”, „Potwory w Tokio”, „Ryzyko”, „Tajniaków”, „Dixit”, „Światowy Konflikt” i „Wysokie Napięcie”. Jak widać znaleźli się zarówno zwolennicy gier rodzinnych, imprezowych, jak i ciężkich strategii.
Po dwóch i pół godzinach grania w różne tytuły nadszedł czas na losowanie nagród. Każdy uczestnik brał udział w loterii i każdy wyszedł z imprezy z upominkiem, jak na mikołajki przystało. Dwuścienne, trójścienne, czworościenne, dziesięcio- i dwudziestościenne kości, zestawy do gry w kości, duże meple, a także „Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle” i „Sabotażysta” znalazły swych właścicieli.
Dzięki dobremu nastrojowi graczy, zaangażowaniu ze strony organizatorów imprezę uznajemy za udaną.
Czekamy na następny 6 grudnia, aby pograć? Może uda się wcześniej…

Więcej zdjęć na stronie Szkoły Podstawowej