Ognisko Patriotyzmu

W tym roku nasza szkoła już po raz dziewiąty brała czynny udział w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, organizując Ognisko Patriotyzmu w centrum Dąbrowy Górniczej. Pomysł tego sposobu świętowania ma na celu kształtowanie u młodych ludzi świata ideałów, wśród których miłość do Ojczyzny ma swoje szczególne miejsce.

100 lat wolności Polski świętowaliśmy razem z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej już po raz trzeci na terenie Fabryki Pełnej Życia – przy dawnej Fabryce Defum, gdzie na otwartej przestrzeni zapłonęło ognisko. Przy nim wspólnie odśpiewaliśmy wiele pieśni i piosenek związanych z historią Polski. Wśród nich pojawiły się wielkie słowa „Roty” i „Legionów”, ale nie zabrakło również piosenek żołnierskich, takich jak „Pałacyk Michla”, czy „Witaj Zosieńko”.

Głosy kilkusetosobowej grupy zgromadzonej wokół naszego ogniska, prowadzone głosami naszych uczniów, wzruszały do głębi nie tylko najstarszych – młodzież również z dumą i łezką w oku wsłuchiwała się i włączyła w śpiew. Patosu dodawały teksty – wypowiedzi wielkich Polaków – odczytywane między utworami przez nauczycieli naszej szkoły.

Dyrekcja Katolickich Szkół SPSK w Dąbrowie Górniczej – głównego organizatora wydarzenia, składa podziękowania wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę:
Urzędowi Miasta Dąbrowa Górnicza za kotyliony i flagi, które wzbogaciły ten wieczór o jeszcze więcej bieli i czerwieni,
Pałacowi Kultury Zagłębia za nagłośnienie, bez którego śpiew nie zabrzmiałby tak mocno,
Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu z Sosnowca za wsparcie muzyczne i upiększenie imprezy wielogłosową scholą.

Podziękowania należą się przede wszystkim naszym Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali tę uroczystość.

Dziękuję bardzo
Ewa Raszka

 

 

Więcej zdjęć na stronie Katolickiej Szkoły Podstwawowej