Uczniowie i Rodzice naszej szkoły biorą udział w Grze Miejskiej Stany Zjednoczone Katowic

22 października br. odbyła się w Katowicach Gra Miejska zatytułowana Stany Zjednoczone Katowic. Gra została zorganizowana przez ośrodek American Corner, działający przy Uniwersytecie Śląskim, świętujący 10 lat swego istnienia. Do Gry zostały zaproszone szkoły i mieszkańcy naszego regionu. Zaproszenie przyjęli także nasi uczniowie i rodzice. Dwie drużyny rodzinne z Katolickiej Szkoły Podstawowej i jedna drużyna licealistów, wystartowały do wspólnej zabawy. W obrębie 5 kilometrów było osiem punktów, gdzie czekali na uczestników profesjonalni aktorzy odgrywający role postaci z kultury amerykańskiej, choć nie zabrakło również i postaci górnika, symbolu naszego regionu. W każdym z punktów uczestnicy mieli do wykonania różne zadania, np. napisanie i wykonania krótkiej piosenki w stylu rap, złapanie tyczki na lasso, odbicie piłki kijem baseballowym, czy odgadnięcie kalamburów.

Dopisały i humory, i sportowy duch rywalizacji, i pogoda – drobny deszczyk popadał tylko chwilkę, to żadna przeszkoda.

O główne nagrody dzielnie walczyły 24 zespoły, w sumie 100 osób.

Była więc świetna zabawa, dużo ruchu, dużo śmiechu. Każda drużyna powracająca z trasy do bazy witana była oklaskami i okrzykami przez tych, którzy już dotarli wcześniej.

Chodziło przede wszystkim o wspólną dobrą zabawę – i to podkreślali wszyscy uczestnicy.

Każda drużyna na starcie wybierała sobie poczęstunek w postaci słodkości dla wzmocnienia energii drużyny, a po zakończeniu serwowany był popcorn wszystkim chętnym, bez limitów i ograniczeń.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły, którzy wykazali się hartem ducha, kreatywnością i umiejętnością udziału w dobrej zabawie.