Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

W piątek, 20 kwietnia, tak jak w wielu innych liceach i technikach, odbyło się i w naszym liceum pożegnanie uczniów klas czwartych. Było uroczyście, jednocześnie radośnie i smutno.

W tym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć we mszy św. odprawionej w szkolnej auli. Ksiądz Andrzej Hepek odprawił Eucharystię i wygłosił słowo do tych, którzy kończą w tym roku kolejny etap nauki.

Oprawę muzyczną przygotowała pani Sylwia Hołyńska wraz ze szkolną scholą (skład: Balbina Herej, Jacek Durlik, Zofia Tabor, Paweł Wywrot, Anna Zięba).

Rolę organisty pełnił Paweł Wywrot.

Eucharystię wzbogacili biorąc czynny udział w liturgii słowa maturzyści Kamil Chachurski

Zofia Tabor

Sara Krajniewska

Iga Stachura

oraz wychowawca klas czwartych pan Robert Siedlecki.

Julia Zimowski zawierzyła naszych maturzystów Maryi Matce Pięknej Miłości.

W służbie liturgicznej znaleźli się uczniowie klasy trzeciej Piotr Kwiatkowski i Wiktor Kruk.

Ze sztandarem stał poczet w składzie: Barbara Hołda, Joanna Pałac i Oliwier Magdyj.

Dary do ołtarza ponieśli: Lucyna Ligowska i Igor Wojciechowski.

Po mszy św. odbyło się rozdanie świadectw i część artystyczna pożegnania. Wzruszenie poruszało serce i duszę dyrekcji, nauczycieli, młodszych uczniów i samych opuszczających szkolne mury maturzystów. Niejeden z nich spędził w tej szkole nie tylko lata licealne, ale również szkoły podstawowej – to ich połowa życia!

Życzymy Wam, Kochani, wysokich wyników na egzaminie maturalnym, spełnienia marzeń oraz żebyście, jak to powiedział ksiądz Andrzej, „wzięli co dobre z tych lat przeżytych w liceum, i umieli to wykorzystać pozytywnie w swoim dalszym życiu”.

This slideshow requires JavaScript.