Warsztaty językowe dla licealistów ‘Snapshots of America – My Experiences with the USA’

W czwartek, 27 kwietnia, uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej Liceum Katolickiego w Dąbrowie Górniczej mieli okazję uczestniczenia w niecodziennych warsztatach języka angielskiego zorganizowanych przez American Corner przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Licealiści spotkali się z Amerykanką René Henry, która poprowadziła zajęcia zatytułowane ‘Snapshots of America – My Experiences with the USA’.
W ramach warsztatów René Henry zaprezentowała uczniom szereg slajdów obrazujących informacje na temat stereotypów, mitów i faktów dotyczących realiów życia w Stanach Zjednoczonych oraz kultury i historii tego kraju.
Licealiści dowiedzieli się, między innymi, dlaczego w Ameryce wszystko jest ‘big’ i dlaczego w niektórych miejscach chodniki nieoczekiwanie się kończą. Opowiedziała uczniom o ogromnym zróżnicowaniu etnicznym i kulturowym Stanów Zjednoczonych. Wyjaśniła również dlaczego Amerykanie do wszystkich się uśmiechają oraz z jakiego powodu amerykańskie ulice nie są przyjazne dla pieszych, a samochód jest w tym kraju rzeczą niezbędną.
René Henry podzieliła się z licealistami własnym doświadczeniem ‘culture shock’, kiedy przyjechała do Polski oraz, nieoczekiwanie, doświadczeniem odwrotnego ‘culture shock’, kiedy po jakimś czasie pojechała do Stanów Zjednoczonych. Na koniec opowiedziała o poszukiwaniu ‘prawdziwego chleba’, który ostatecznie… znalazła w Polsce.
Zajęcia były niezwykle ciekawe i inspirujące. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, aktywnie uczestniczyli w warsztatach i zadawali pytania, tym samym doskonaląc swoje umiejętności językowe i czerpiąc inspirację do dalszego pogłębiania swojej wiedzy.

 

 

 

 

 

 

nauczyciele języka angielskiego