Warsztaty językowe dla licealistów „Visionaries of the unbridled mind”

W piątek, 10 marca, w murach Liceum Katolickiego w Dąbrowie Górniczej odbyły się inspirujące zajęcia zorganizowane przez American Corner przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uczniowie czwartych klas mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zatytułowanych „Visionaries of the unbridled mind”, prowadzonych przez Marka Konieczniaka. W ramach warsztatów uczniowie mieli przede wszystkim okazję poznać bliżej postać Elona Muska i Steva Jobsa.

Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Marek Konieczniak zaprezentował uczniom szereg filmów z wystąpień i wywiadów Muska. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i aktywnie uczestniczyli w dyskusji i w realizacji stawianych im zadań.

Postać Muska okazała się dla uczniów niezwykle intrygująca i złożona. Podczas zajęć, młodzi ludzie dowiedzieli się, że oprócz bycia biznesmenem, Musk jest przede wszystkim człowiekiem, który z odwagą realizuje swoje marzenia i pasje. Wymaga on od siebie i swojego zespołu nieustannych wysiłków, by zrealizować niezwykle ambitne projekty, takie jak np. kolonizacja Marsa. Z kolei Steve Jobs, zachęcał młodzież do słuchania wewnętrznego głosu serca, intuicji i również odważnego realizowania własnych marzeń.
Zajęcia były ciekawe i inspirujące. Dzięki nim uczniowie mogli spojrzeć z innej perspektywy na temat własnych planów, pasji i celów życiowych.