Skąd wiemy, że mózg pracuje? – wykład

W poniedziałek 13 lutego na terenie naszej szkoły odbył się wykład w ramach współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Naszą szkołę zaszczycił dr hab. n. med. Armand Cholewka z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, który wygłosił wykład na temat: ” Skąd wiemy że mózg pracuje?”.

 

Z wykładu uczniowie mogli dowiedzieć się, jak za pomocą najnowocześniejszej technologii naukowcy są w stanie analizować pracę mózgu oraz, w jaki sposób za pomocą odpowiednich impulsów elektrycznych możemy nauczyć mózg czynności, z którymi nie miał nigdy do czynienia. Dokładnie omówione zostały metody badań obrazowych np. tomografia komputerowa (CT), rezonans magnetyczny (MRI) czy pozytonowa tomografia emisyjna (PET), pozwalające na obserwowanie aktywności mózgu i zrozumienie jego funkcji.

 

 

 

Uczniowie liceum po raz kolejny mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę, którą na co dzień zdobywają na lekcjach. Na koniec spotkania uczestnicy wykładu wraz z dyrekcją szkoły podziękowali prelegentowi za wykład wręczając drobny upominek.