Wymiana niemiecka

Od 08.01 do 14.01 gościliśmy w naszej szkole uczniów z niemieckiego gimnazjum w Norden. W czasie 7-dniowego pobytu w Polsce goście mieli okazję zwiedzić nie tylko Dąbrowę Górniczą, ale także wiele ciekawych i urokliwych miejsc. Niemieccy uczniowie mieszkając u polskich rodzin poznali codzienne życie swoich rówieśników.
Na gości z zagranicy czekało wiele niespodzianek, mieli okazję uczestniczyć w lekcji języka polskiego, podczas której nauczyli się przydatnych zwrotów, które wykorzystali podczas pobytu w Polsce. Wizyta w kopalni „Sztygarka” zwiększyła ich wiedzę o bogactwie terenów w naszej części Polski.

Wspólnie wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę. W Krakowie zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem, oraz uczestniczyliśmy w grze miejskiej. W Małym Cichym odbył się ekscytujący kulig z pochodniami a następnie ognisko z kiełbaskami. W Zakopanem uczniowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje Podhala , oraz zwiedzić zamek lodowy.

Szczególnym punktem naszej wymiany była wizyta w Auschwitz.
Popołudnia wszyscy uczniowie, polscy i niemieccy, spędzili razem, organizując wspólnie popołudniowe atrakcje.
Wymiana polsko-niemiecka była dla wszystkich udaną przygodą. Dla nas było to zupełnie nowe i ekscytujące doświadczenie. Uczniowie mieli możliwość nawiązania znajomości, które będą kontynuowane przez wiele lat.

Wiktoria z kl. III gim.

Więcej zdjęć w Galerii Szkoły Podstawowej