Wymiana polsko-niemiecka

W dniach 11.04.2024-18.04.2024 nasza szkoła brała udział w wymianie polsko-niemieckiej, gościliśmy w naszej szkole uczniów niemieckich z Handrup, w ramach wymiany partnerskiej. Przez tydzień wcielaliśmy się w role przewodników turystycznych, znawców lokalnej historii, czy górskich wędrowców.
Sei wie ein Kind! W piątek, oprócz pokazywania szkoły, do zacieśniania relacji i bycia beztroskim dzieckiem zachęciły nas gry integracyjne poprowadzone przez szkoleniowca Marcina Pałysa
Ins königliche Gebirge! Kraków, Zakopane, Dolina Kościeliska, Gubałówka – to miejsca, które zwiedziliśmy szukając pięknych zakątków Polski.
Ernster Tag. Środa była dniem powagi i zadumy. Niemcy odwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau
Zusammenfassend! Nasza młodzież miała okazje zorganizować samodzielnie aktywności dla gości z wymiany, goszcząc ich w swoich domach. Podczas wymiany zacieśniła się więź koleżeńska między młodzieżą z obydwu szkół, która rozpoczęła się we wrześniu, kiedy nasi licealiści odwiedzili szkołę w Handrup. Wszyscy mieli szansę poznać nową, nieznaną dotychczas kulturę obcego kraju oraz poszerzyć swoje horyzonty. Mamy nadzieję, że przyjaźnie zawiązane w trakcie tego tygodnia pozostaną na zawsze miłym wspomnieniem dla wszystkich!