Wyniki konkursu „Osiem Błogosławieństw – IV edycja”

Bardzo nam miło ogłosić wyniki tegorocznego Konkursu „Osiem Błogosławieństw”, którego tematem przewodnim były słowa:

„Błogosławieni, którzy łakną
i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni”.

Główne cele konkursu to:

  • kształtowanie duchowego wymiaru życia młodego człowieka,
  • wychowawczy wpływ sztuki na rozwój człowieka,
  • rozbudzenie wrażliwości na drugiego człowieka i jego potrzeby,
  • kształcenie wrażliwości na piękno słowa i działalności artystycznej,
  • uwrażliwienie młodych ludzi na Słowo Boże.

W poszczególnych kategoriach wiekowych i artystycznych towarzyszyły nam nieco inne kryteria, skupiliśmy się na różnych aspektach zagadnienia sprawiedliwości, idąc za tekstem Grzegorza Śwista:

„Zarówno w literaturze, jak i w wielu dziedzinach nauki spotykamy różne koncepcje
sprawiedliwości. Sprawiedliwość jest podstawową zasadą współżycia pomiędzy ludźmi i dlatego
stanowi od wieków centralną wartość zarówno moralną, etyczną, prawną, jak i religijną.”

A oto wyniki:

W KONKURSIE LITERACKIM (opowiadanie twórcze) dla klas 4-6 szkoły podstawowej:

I miejsce – Dominika Nawara – klasa VI – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Zawierciu

II miejsce – Joanna Nisler – klasa V – Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jacka w Katowicach

III miejsce – Adam Bogusławski – klasa VI – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Wieluniu

Nagrodzone prace ukażą się wkrótce.

W KONKURSIE LITERACKIM (wywiad), dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej:

I miejsce – Mateusz Soja – klasa VII – Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jacka w Katowicach

II miejsce – Angelika Bagnicka – klasa VII – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

II miejsce – Kamil Jarosz – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennym

III miejsce – Michał Kolasa – klasa VII – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

III miejsce – Jakub Biraga – klasa VII – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienie – Mateusz Skwarek – klasa VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Wieluniu

Nagrodzone prace ukażą się wkrótce.

W KONKURSIE POETYCKIM (wiersz) dla uczniów szkół ponadpodstawowych:

I miejsce  – nie przyznano

II miejsce – Kalina Ruszkiewicz – klasa IV – Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej

III miejsce – Adam Rak – klasa II – Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK w Zawierciu

Wyróżnienie – Małgorzata Żurawska – klasa II Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK w Zawierciu

Nagrodzone prace ukażą się wkrótce.


W KONKURSIE PLASTYCZNYM (praca plastyczna płaska) dla klas 1-3 szkół podstawowych:

I miejsce – Weronika Worożańska – klasa III – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej

II miejsce – Franciszek Bednarz – klasa II – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennym

III miejsce – Zofia Dzierzęga – klasa II – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennym

Wyróżnienie – Maria Magdziak– klasa II – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennym

Wyróżnienie – Bohdan Rutkevych – klasa III – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej

Nagrodzone prace ukażą się wkrótce.

W KONKURSIE PLASTYCZNYM (fotoreportaż) dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych:

I miejsce – Michał Kolasa – klasa VII – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

I miejsce – Jakub Biraga – klasa VII – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

II miejsce – Jędrzej Kowal – klasa VIII – Szkoła Podstawowa nr 45 w Sosnowcu

III miejsce – Hubert Pawełczyk – klasa V – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu

III miejsce – Roksana Antończyk – klasa V – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu

Wyróżnienie – Angelika Bagnicka – klasa VII – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

Nagrodzone prace ukażą się wkrótce.


W KONKURSIE MUZYCZNYM (śpiew):

W kategorii wiekowej uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej:

I miejsce – Nadia Sioła – klasa III – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej

II miejsce – Michalina Rysztowska – klasa III – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej

III miejsce – Nadia Jędrusik – klasa III – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej

W kategorii wiekowej uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej:

I miejsce – Marta Rychlik – klasa IV – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu

II miejsce – Olga Bednarek – klasa VII – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu

III miejsce – Angelika Bagnicka – klasa VII – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

W kategorii wiekowej uczniów klas szkoły ponadpodstawowej:

I miejsce – Iwona Krzystanek – klasa III – Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej

II miejsce – Balbina Herej – klasa III – Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej

III miejsce – Maja Czarnojan – klasa III – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu

Wyróżnienie – Wiktor Klimek – klasa II – Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Sosnowcu


W KONKURSIE RECYTATORSKIM:
W kategorii wiekowej uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej:

Mistrz Recytacji – Kaspian Stepnowski – klasa 3 Szkoły Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienie – Kacper Żmuda – klasa 3 – Szkoły Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej

W kategorii wiekowej klas 4-5 szkoły podstawowej:

Mistrz Recytacji – Łucja Ruszkiewicz – klasa 5 – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienie – Aleksander Matlak – klasa 5 – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu

W kategorii wiekowej uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej:

Mistrz Recytacji – Agata Kukuczka – klasa 7- Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu

Mistrz Recytacji – Olga Bednarek – klasa 7 – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu

Wyróżnienie – Pola Błażejak – klasa 6 – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej


W KONKURSIE na ETIUDĘ FILMOWĄ dla szkół ponadpodstawowych niestety nie było żadnych zgłoszeń.


Laureatów wszystkich kategorii wraz z opiekunami zapraszamy 17 czerwca 2024 r. na godzinę 11.00
do szkolnej auli Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Dąbrowie Górniczej przy ul. Zawidzkiej 10.

Zwycięzców konkursu recytatorskiego i muzycznego prosimy o zaprezentowanie utworów podczas tej uroczystości.
Wszystkie nagrodzone prace plastyczne, fotoreportaże będzie można zobaczyć podczas uroczystej gali rozdania nagród. Prace literackie będą wydane w formie biuletynu.

Osoby nagrodzone w konkursie muzycznym prosimy o przybycie najpóźniej 30 minut przed galą i przekazanie podkładów muzycznych na pendrive organizatorom konkursu.

Dziękujemy wszystkim za udział. Osoby, którym nie udało się w tym roku zdobyć nagród, zachęcamy do nieustawania w próbach i wzięcia udziału w przyszłym roku.
Temat konkursu, niezależnie od wybranego przez nas błogosławieństwa, jest godny uwagi, a wartościowe nagrody, które otrzymują jego laureaci — są dodatkową zachętą do zainteresowania się kolejnymi edycjami. Zapraszamy!