Ta szkoła jest boska!

Kończysz klasę ósmą szkoły podstawowej?

Jeśli tak, przed tobą trudne zadanie, jakim jest wybór dalszej ścieżki edukacji, prowadzącej do realizacji planów kształcenia,
nabywania wiedzy niezbędnej do funkcjonowania na rynku pracy, w społeczeństwie oraz spełniania się w twoich pasjach.

Wymienione wcześniej cele, są dla ciebie istotne?
W Dąbrowie Górniczej funkcjonuje szkoła, która w pełni umożliwi ci ich realizację.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK im. św. Brata Alberta jest bezpłatną,
niepubliczną szkołą, w której stawiamy przede wszystkim na ucznia, jego umiejętności, pasje oraz chęć do pracy grupowej jak i indywidualnej.

Kształcenie odbywa się w kameralnych klasach, co wiąże się z przyjazną atmosferą, gdzie uczeń i nauczyciel działają na zasadzie współpracy – dla nas jesteś osobą, a nie numerkiem w dzienniku.

U nas nie ma miejsca na wyścig po dyplom.
Jeśli jesteś w czymś dobry, nauczyciele pomogą ci poszerzyć wiedzę i umiejętności, a gdy jakiś przedmiot będzie stanowił dla ciebie problem, zawsze uzyskasz stosowne wsparcie.

Nadal zastanawiasz się w jakim kierunku pójść i jakie wybrać rozszerzenia?
W naszej szkole nie musisz wybierać profilu klasy już na samym starcie. Masz aż rok na zastanowienie się i wybranie przedmiotów, które cię najbardziej interesują. Nie musisz również łączyć matematyki z fizyką lub języka polskiego z historią. Dajemy ci pełną dowolność.

Stawiamy na rozwój pasji, więc nie ma miejsca na nudę. Przyłącz się do wielu inicjatyw, między innymi:
• spotkań z podróżnikami,
• akcji charytatywnych,
• wycieczek,
• wyjazdów na uczelnie,
• wizyt gości z zagranicy.

W każdej chwili możesz również dołączyć do kół zainteresowań. Swoje pasje rozwijaj poprzez:
• koło blogera – pisz i zaciekawiaj innych,
• koło teatralne – odgrywaj role w mniejszych i większych sztukach,
• szkolną scholę – śpiewaj tak jak lubisz,
• koło gitarowe – wyrażaj siebie poprzez muzykę,
• koło gier planszowych – rozwijaj swoją wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia poprzez gry RPG,
• a może chciałbyś zainicjować coś swojego? – na to czekamy!

Nasi nauczyciele również mają pasje, którymi dzielą się z podopiecznymi. W swoim gronie mamy podróżników, sportowców, malarzy i muzyków. Każdy z nich podąża wybraną przez siebie ścieżką i zaraża pasją dzieci oraz młodzież.

Mocną stroną naszej szkoły jest program nauki języków obcych. Jako drugi język możesz wybrać: hiszpański, francuski, niemiecki lub włoski.
Jeśli tylko jest możliwość, szkoła w każdym roku szkolnym organizuje wymiany międzynarodowe – francuską i niemiecką. Lubisz angażować się w takie projekty, rozwijać osobowość, kształtować empatię oraz samodzielność? – to dobry wybór.

Bezpłatne, niepubliczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK
im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej.

Zadzwoń do nas

Dowiedz się więcej: