Obóz Językowy YouthMaSter w Marianówce

W dniach 24-28 października 2022 uczniowie naszej szkoły z klas 8 SP i 1 LO uczestniczyli w obozie językowym YouthMaSter Europejskiego Forum Młodzieży w Marianówce w Kotlinie Kłodzkiej.

Codziennie do południa i po południu uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w całości w języku angielskim. Zajęcia prowadzone były przez trenerkę z Portugalii wspieraną przez wolontariuszy z różnych części Europy (Chorwacja, Hiszpania, Francja, Korea). W czasie zajęć wolontariusze dodatkowo prowadzili prezentacje dla młodzieży na temat swojego państwa i kultury.

Zajęcia były bardzo interesujące, młodzież pracowała w grupach i tworzyła projekty, które następnie prezentowała na forum. Całe szkolenie prowadzono metodami edukacji pozaformalnej.

Okolice, w których szlifowaliśmy umiejętności językowe są niezwykle malownicze, więc w pierwszym i ostatnim dniu zaplanowaliśmy krótkie wycieczki plenerowe. Podziwialiśmy widoki przy Wodospadzie Wilczki w Międzygórzu, a na koniec pobytu odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na Górze Iglicznej.

Uczestnictwo w obozie językowym dało uczniom możliwość przekonania się w praktyce, jak ważne i niezbędne są umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Zajęcia umożliwiły wspieranie rozwoju osobistego młodzieży, rozwijanie twórczego myślenia i różnych aspektów komunikacji. Uczniowie doskonalili także umiejętności służące współpracy w grupie i zrozumieniu istoty międzykulturowości. Obóz był doskonałą okazją do wzmocnienia więzi klasowych i rozwinięcia kompetencji językowych.