Rekord dla Niepodległej

Rekord dla Niepodległej” to akcja ogłoszona przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży, polegająca na wspólnym odśpiewaniu czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” w tym samym czasie, tj. 9 listopada o godz. 11.11.
W tego rodzaju przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć również i naszych szkół!
Już o godzinie 11.05 wszyscy: uczniowie, nauczyciele, a nawet przedszkolaki, czekaliśmy gotowi na rozpoczęcie śpiewu. Małe flagi państwowe, kotyliony, śpiewniki, które posłużą również na Ognisku Patriotyzmu, migały bielą i czerwienią w oczekiwaniu na wyznaczona godzinę.

Kiedy wreszcie hymn rozbrzmiał donośnym głosem i wypełnił korytarze naszej szkoły,  niejednemu z nas pojawiła się łezka w oku.

Za nami już warsztaty pt „Ja w bieli i czerwieni” w Pałacu Kultury Zagłębia, oglądanie wystawy malarstwa Jerzego Dudy Gracza, a przed nami jeszcze wiele wydarzeń związanych z obchodami Odzyskania Niepodległości przez Polskę, m.in. uroczysta msza św. o godzinie 12.00 w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej, Ognisko Patriotyzmu o godzinie 16.30 w Fabryce Pełnej Życia oraz warsztaty na godzinach wychowawczych”Ojczyzna, kiedy myślę…”.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z akcji „Rekord dla Niepodległej”:

Galeria Szkoły Podstawowej