Wspieramy Was

Dziękujemy za dotychczasowe dary! Mamy już wiele zgromadzonych artykułów, o które prosiliśmy, wkrótce je przekażemy do punktu, ale akcja pomocy nadal trwa!
Przypominamy, że zbieramy przybory dla dzieci, artykuły spożywcze o długiej dacie ważności, środki czystości, koce, kołdry, leki, witaminy, latarki, bandaże.

Nasi Kochani Rodzice  nie tylko przynoszą te wszystkie rzeczy, ale i oferują pomoc w segregacji i transporcie zebranych przedmiotów. Wiemy, że wśród nas są Rodziny, które przyjmują pod swój dach potrzebujących obywateli z Ukrainy. Są członkowie naszej wspólnoty zaangażowani również w transport osób z granicy.
Dziękujemy!
Każdy taki Gest porusza serca i przynagla do niesienia pomocy, a potrzeby są ogromne!

W obliczu wojny u naszych Najbliższych Sąsiadów nie możemy pozostać obojętni. Wspierajmy Ukrainę modlitwą, ale pomóżmy im również konkretnym działaniem.

Nasza szkoła organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy:

• artykuły spożywcze z długą datą ważności,
  • leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz witaminy,
  • nowe koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki,
  • artykuły higieniczne,
  • środki czystości,
  • artykuły plastyczne i gry dla dzieci,
  • karty SIM.

Dary można przynosić od poniedziałku 28 lutego, zostaną one przekazane do  Stowarzyszenia „Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne”, a za ich pośrednictwem otrzymają je ukraińscy obywatele, którzy będą przyjęci do Dąbrowy Górniczej.

Można także wesprzeć Ukraińców finansowo, przykładowo wpłacając bezpośrednio na konta następujących instytucji:

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Caritas Polska